כריתת עצים

כריתת עצים הינה תהליך חשוב הנחוץ בדרך כדי למנוע סכנה של נפילת עצים או חסימת מעברים חשובים.

מקרים בהם מתעורר הצורך לבצע כריתת עצים

  • עבודות פיתוח – בעת ביצוע עבודות פיתוח של השטח לעתים עולה צורך לכרות עצים הנמצאים בשטח הקיים.
  • נזק סביבתי – פעמים רבות כורתים עצים אשר שורשיהם חוסמים פתחי ביוב ומסכנים את הדיירים בהצפה כמו גם עצים אשר שורשיהם נכנסים אל מתחת ליסודות המבנה ומעמידים אותו בסכנת קריסה. 
  • העתקה של עץ – ישנם מקרים בהם אנשים המעתיקים את מקום מגוריהם מבקשים להעביר איתם עץ מסוים שיש לו ערך סנטימנטלי עבורם. במקרים מסוימים הבקשה מתקבלת וניתן לבצע העתקה של העץ אל מקום המגורים החדש. 
  • מניעת התפשטות מחלות – פעמים רבות עצים שנכרתים הם עצים חולים במחלות חשוכות מרפא או כאלה שיכולות לסכן מאוד את העצים הסמוכים. 

מה אומר החוק?

על פי החוק בישראל, כל עץ בוגר הוא עץ מוגן שכמובן אסור לכרות. למרות זאת, כולם מבינים שיש מצבים בהם לא ניתן למנוע את כריתת העצים. לכן הוחלט, כי כריתת עצים תתאפשר רק לאחר קבלת אישור חוקי מהגורמים המוסמכים לכך, אשר הינם פקידי היערות בקק"ל ו/או ברשויות המקומיות. על פי חוק איסור כריתת עצים בישראל ניתן לכרות רק עץ בוגר, היינו – עץ בגובה של לפחות 2 מטר, ואשר קוטר גזעו הוא לפחות 10 סנטימטרים במדידה בגובה 130 סנטימטרים מעל פני הקרקע. כמו כן, ישנה רשימה המונה 70 מינים של עצים נפוצים בישראל, אשר נחשבים עצים מוגנים וחל איסור לכרות אותם בכל מקרה). מי שמבצע כריתת עצים ללא אישור ייענש, ממש כמו שמי שאינו מקצועי ומורשה אינו רשאי לבצע כריתת עץ ואם יבצע זאת – יהיה בגדר מפר חוק.  חשוב לציין, כי  יש התייחסות נפרדת לביצוע עבודות כריתת עצים בשטח פרטי וחשוב לקרוא על כך מידע לפני שמזמינים שירותי כריתה. 

בויקיפדיה ניתן לקרוא עוד על איסור כריתת עצים כפי שקבוע בחוק, אשר ירשנו מהבריטים. 

כיצד מבצעים כריתת עצים?

כריתת עצים מצריכה בדרך כלל שימוש בכלים מיוחדים המתאימים לצריכים המשתנים כמו משורים חשמליים ארוכים וחזקים, במות הרמה, מנופים וכד'. התהליך נתון לכללי זהירות הידועים ונשמרים בעיקר על ידי מקצוענים בתחום.

כריתת עצים יכולה להיות מסוכנת ביותר ולכן מומלץ להיעזר בגורם שהוא גם בעל ניסיון לבצוע הפעולה וגם מורשה חוקית מטעם השלטונות לבצוע הפעולה.

החוטב לשירותכם

אנחנו בחברת החוטב מתמחים בתחום של כריתת עצים בכפר סבא ובכל אזור המרכז, ומשרתים רשויות מקומיות, עסקים ולקוחות פרטיים. צוות העובדים שלנו מונה כורתי עצים מוסמכים אשר מבצעים את העבודה בעזרת המכשור המתקדם ביותר. 

לקבלת מידע נוסף בנושא כריתת עצים צרו עמנו  קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.