כריתת עצים בשטח פרטי

כריתת עצים בשטח פרטי שברשותכם

כריתת עצים בשטח פרטי, כמו כל עבודת כריתת עצים אחרת, מחויבת בקבלת אישור כשמדובר בעץ בוגר. האישור צריך להינתן על ידי גורם המוסמך לכך על ידי משרד החקלאות, קרי, פקיד היערות האחראי על האזור, פקיד היערות של קק"ל / העירייה / המועצה האזורית או המועצה המקומית. לכן, אם אתם מעוניינים לכרות עץ בוגר אשר צומח על פני שטח שנמצא ברשותכם, אין לכם רשות לכרות אותו אלא אם קיבלתם לכך אישור מפורש.

מהו עץ בוגר?

על פי החוק המתייחס לשטח פרטי, עץ בוגר הוא עץ אשר קוטר גזעו בגובה של 1.3 מטרים הינו מעל 20 סנטימטרים. אם העץ שאתם מעוניינים לכרות הוא בעל נתונים נמוכים מאלה, אין צורך בקבלת רישיון וניתן להזמין מומחה בתחום של כריתת עצים. אם העץ עונה על הקריטריונים הללו הרי שחובה לקבל אישור מהרשויות המוסמכות.

מתי תאושר כריתת עץ בוגר בשטח פרטי?

כריתת עץ בשטח פרטי תאושר, ברוב המקרים, במקרים הבאים:

  • סכנה ממשית – כאשר מיקומו הנוכחי של העץ מהווה סכנה לביטחון דיירי הבית או העוברים והשבים. כך למשל, עץ בעל גזע עקום יכול בסופו של דבר להתמוטט ולסכן את העוברים והשבים בפגיעה פיזית קשה.
  • הפרעה למעבר – אם שורשי העץ או צמרתו צומחים כך שהם מפריעים למעבר הנדרש לדיירי הבית ניתן להגיש בקשה לכריתתו. במקרה כזה, כמו גם במקרה של הפרעה אסתטית לנראות הגינה, יש לפנות לקבלת אישור כריתת עצים בשטח פרטי ולהשתדל ככל שאפשר לבחור באפשרות של העתקה (העברת העץ למקום אחר שבו אין הפרעה).
  • ביצוע שינויים במבנה – אם מתכננים לשנות את פני המבנה ובשטח שאמור להיות בנוי נמצא עץ בוגר – ניתן להגיש בקשה לצורך כריתתו. גם במקרים כאלה, אם יש אפשרות, עדיף, כמובן לבחור באפשרות של העתקת עצים ולא בכריתה.

כמובן שכל מקרה ייבחן לגופו ושכריתת העץ תאושר אך ורק אם ייקבע כי היא אכן מתחייבת.

למידע נוסף והזמנות חייגו עכשיו 052-3412418

בחירת גורם מקצועי לביצוע כריתת עצים בשטח פרטי

על מנת להיות בטוחים שכריתת העץ תתבצע בצורה המיטבית הן מבחינת החוק והן מבחינת התוצאה הסופית, חשוב שתבחרו חברה מקצועית בעלת מספר רב של שנות עבודה. בחירה כזאת תביא לכך שפעולת כריתת העץ עצמה תתבצע על הצד הטוב ביותר, ושבסופו של דבר תשיגו את התוצאות הרצויות לכם.

חברת החוטב מספקת שירותי כריתת עצים בשטח פרטי מזה עשרות שנים. ברשות החברה ציוד כריתה חדיש ומקצועי המאפשר לבצע את העבודה בצורה מקצועית ונקייה, תוך מניעה מראש של בעיות העלולות לצוץ בעתיד. באמתחתנו מגוון עבודות כריתה שביצענו בשטחים פרטיים ואתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל המלצות מלקוחות מרוצים.

לקבלת מידע נוסף אודות כריתת עצים בשטח פרטי צרו עמנו קשר
בטל' 052-3412418
או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.

כריתת עצים בשטח פרטי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן