גיזום עצים

גיזום עצים הוא תהליך חשוב העוזר להתפתחותו של העץ.

מתי מבצעים גיזום עצים?

קיימות מספר סיבות אשר בגינן יש לגזום את העץ:

  • פתיחת נתיבי אור – דילול הענפים לטובת חדירה טובה יותר של שמש וסיוע לצמיחת העץ.
  • פתיחת דרכי גישה לאדם – הפרעה למעבר היא אחת הסיבות העיקריות לגיזום עצים. 
  • השפעה על עיצוב צמיחתו של העץ – כשרוצים לעצב את העץ כך שיהיה יפה יותר ומיוחד יותר, או כדי שלא יפגע בכבלי חשמל או תקשורת – מבצעים גיזום של הענפים הרצויים. 
  • מיגור מחלות – במצבי מחלה מסוימים חיתוך של ענפים חולים יכול לסייע להחלמתו של העץ.
  • הרחקת מזיקים – פעמים רבות עטלפים או עכברים מקימים את קיניהם / בתיהם בין ענפי העץ. גיזום הענפים לא מאפשר להם להמשיך לקנן שם וכך מרחיק אותם מהאזור לחלוטין. 

ישנה חשיבות רבה למועד הגיזום ולאופן הגיזום, גורמים שיכולים לקבוע באופן מהותי את תוצאות הגיזום על העץ ועל התפתחותו העתידית של העץ לאחר הגיזום.

מי מבצע גיזום עצים?

אמנם, לכאורה ניתן לבצע גיזום של עץ באופן עצמאי, אולם האמת היא שאם מעוניינים לבצע גיזום מקצועי גם אם מדובר בביצוע גיזום עצים בבית פרטי, יש להשתמש בכלים ייחודיים שאין בכל בית, לרבות משורים חשמליים, מנופים ואחרים. כמובן שאת העבודה יש לבצע על פי כללי זהירות מסוימים, הידועים ונשמרים בעיקר על ידי מקצוענים בתחום.

כל אלה הופכים את התהליך של גיזום עצים לתהליך מקצועי, אשר רצוי שיתבצע על ידי בעל מקצוע מוסמך בנושא. אם אתם מעוניינים במידע נוסף, אתם מוזמנים להיכנס לוויקיפדיה ולמצוא את כל המידע שחיפשתם אודות גיזום עצים.

החוטב לשירותכם

חברת החוטב מתמחה בתחום של גיזום עצים בכפר סבא ומספקת שירותים לעיריות, מועצות, עסקים ופרטיים בכל אזור השרון. העבודה מתבצעת בכלים המתקדמים ביותר ואם יש צורך משולבים בעבודה מנופים, כך שהעבודה מתבצעת באופן מדויק ותוצאותיה נשמרות לאורך זמן.

לקבלת מידע נוסף אודות גיזום עצים צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.